Běžecké trasy Svidník

Sdružení Svidník udržuje běžecké trasy v okolí vrchu Svidník. Údržba je strojová, pomocí sněžného skůtru, ale hlavní, červený okruh (viz mapa) je při dobrých podmínkách udržován rolbou v dost široké stopě i pro bruslení.

Orientační mapu s popisem obvykle udržovaných tratí si můžete stáhnout (PDF, 490 kB).

Pro aktuální stav tratí sledujte FRANTU v diskusním fóru.

Protože trasy se živelně rozrůstají i mimo vyznačené v mapě (existuje propojení i do Obrataně a naopak směrem na jih na Kamenici nad Lipou), budeme rádi pokud se s námi podělíte o aktuální zážitky a situaci na tratích v diskusním fóru.

Pokud se Vám podaří vyfotit nějaký pěkný obrázek z našich tras, pošlete jej na adresu info@sdruzeni-svidnik.cz. Fotografie rádi zveřejníme zde na webu, i třeba s Vaším jménem. 

Přidat nový příspěvek

Vzkazy a nejaktuálnější informace

Jméno: Váš e-mail: 
Text vzkazu: 
Ochrana proti spamu: 
povinné údaje
27.1.2021 19:38 |   Franta_Vintířov  

Franto, tenhle úsek mám projetej. Nějaký větývky jsem odstranil, aby se dalo bezpečně projet. Druhý konec projeté trati je už pod vodojemem a dál už se jede standartně.U vysokého napětí nevím jak pokračovat.. Možná zkusit jet pod vysokým celý průsmyk. Zítra přijedu snad po čtvrté z práce, tak tam na to ještě kouknu. SKOL
Okruh_Vintirov

26.1.2021 20:09 |   franta  

ahoj, už jsem o tom taky přemýšlel, letos jsme původní trasu jeli jenom jednou a nějak se nenůžu trefit, tvůj problém je u včelína je tam totiž hrozná strouha, asi by to chtělo se sejít a promyslet, bloudím už od zpáteční cesty z ,,hřebene! Dřív jsem jezdil těsně vedle vodárny ale ted mě to mate jak je tam školka. Zavolej moje číslo snad máš....SKOL

24.1.2021 17:16 |   Franta_Vintířov   fanda.vysocina@gmail.com

To:Franta. Ahoj, zkoušel jsem nějak vymyslet trasu Vintířov spodem k Moudrovu. Napojil bych ji až v místě, kde přejíždíš silnici k Moudrovu. Myslím, že v roce 2019 jsme tak jezdili. Pak to směřovat ke včelínu, přejet silnici a tlačit se k vysokému napětí. Dál nejezdit po té cestě, kde je málo sněhu a je rozbitá od traktorů, ale jet po loukách. Mě se to podařilo docela pěkně projet. Jsou tam ty zarostlé pásy stromů, ale dá se tam celkem pohodlně projet. Přiložím odkaz na mapu. Nejhorší je, trefit směr do těch lesíků :) SKOL
Okruh_Vintirov

24.1.2021 14:08 |   franta  

Neděle upraveno - louka + ,,10" na Křeč SKOL

24.1.2021 14:01 |   Franta_Vintířov  

Tak jsem to byl prošlápnout. Lyžařů jsem moc nepotkal. Velká škoda.:) Že to docela pojede hezky jsem moc nečekal. V lese je to taky trochu posypaný, takže se to dá.
Trasa mapa google

22.1.2021 19:32 |   Franta_Vintířov  

Zdravím, já jsem dneska vyjel po práci s baterkou na čele. Nedalo mi to a musel jsem to vyzkoušet. Sníh je hodně mokrý, ale nelepí se. Na louce nad Vintířovem je ho hodně. Stopa vypadá dobře, ale trochu se boří. V lese je to horší. Hodně popadané jehličí a klacíky. Projet se to dá, ale zítra to už bude asi horší. Na některých místech v lese už stojí voda. Je to velká škoda, že to takhle s tím sněhem dopadlo. Uvidíme zítra :)
Trasa mapa google

22.1.2021 16:32 |   miki   miki.matejkova@gmail.com

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ako to dnes vyzerá zo stopami?
ďakujem Matejková

21.1.2021 15:13 |   franta  

dnes projeto, louka /2,7km/ pumpa vrchy, Vintířov pumpa /7,7km/ + klasika 10km na Křeč

Skol!!!!

17.1.2021 18:24 |   Iva V.   iva.vosa@seznam.cz

Díky za upravené trasy, dnes jsme byli na Moudrově, přes vyhlídku pod Svidníkem na Střítež a do Černovic.
To: Franta Kotek: Neztratil jste klíč č. 11/12? (11 je zbroušená)... našli jsme ho na louce za tratí ve stopě...

17.1.2021 15:48 |   Franta_Vintířov  

Ahoj, dneska to jelo o poznání lépe než včera.
Tady je stopa na mapě :)
Mapa google