Běžecké trasy Svidník

Sdružení Svidník udržuje běžecké trasy v okolí vrchu Svidník. Údržba je strojová, pomocí sněžného skůtru, ale hlavní, červený okruh (viz mapa) je při dobrých podmínkách udržován rolbou v dost široké stopě i pro bruslení.

Orientační mapu s popisem obvykle udržovaných tratí si můžete stáhnout (PDF, 490 kB).

Pro aktuální stav tratí sledujte FRANTU v diskusním fóru.

Protože trasy se živelně rozrůstají i mimo vyznačené v mapě (existuje propojení i do Obrataně a naopak směrem na jih na Kamenici nad Lipou), budeme rádi pokud se s námi podělíte o aktuální zážitky a situaci na tratích v diskusním fóru.

Pokud se Vám podaří vyfotit nějaký pěkný obrázek z našich tras, pošlete jej na adresu info@sdruzeni-svidnik.cz. Fotografie rádi zveřejníme zde na webu, i třeba s Vaším jménem. 

Přidat nový příspěvek

Vzkazy a nejaktuálnější informace

Jméno: Váš e-mail: 
Text vzkazu: 
Ochrana proti spamu: 
povinné údaje
6.1.2017 16:04 |   Stopař  

6.1. 017. 15hod, 7st. mrazu. prašan.
Projeta na zkoušku cvičná louka ,,U Pěnků" se stopovačem, zdá se to dobré.
V sobotu mám v plánu jen skůtrem start, Horova chata, hřeben na Lhotku a zpět nad Vintířovem k Moudrovské zastávce a pak uvidím, v případě silného větru nejedu.

PS: sledujte maily, každé vyjetí skutrem po příjezdu okamžitě píšu, STOPAŘ

5.1.2017 15:05 |   Ondra  

Zdravím, jak to vypadá se stopami na víkend? Bude se něco projíždět skútrem?

Děkuji.

24.1.2016 15:40 |   Ondra  

Po včerejším krásném běžkování v ideální stopě dnes přišlo trochu rozčarování, když nějaký "dobrák" zřejmě čtyřkolkou zničil stopu na Vrších po celé délce. Při trošku dobré vůle se dala stopa zachovat. Ohleduplnost se prostě nenosí:(

18.1.2016 15:31 |   Franta - skutr   kotekf@seznam.cz

Zdravím, Všem, Všem . Všem, snažil jsem se udělat nějakou stopu , trochu se to povedlo, PUMPA - VRCHY a odsud dolů podle silnice se to stáčí po poli k VÁBERÁKU kde se mi zdá že je hodně sněhu s přejezdem na cvičnou louku.../ Stopa na Svidník zatím OUT/

PS: jestli se nezmění počasí ve středu zkusím ten VINTˇIŘOV. SKOL- FRANTA

16.1.2016 18:26 |   Ondra  

Dneska to bylo moc pěkné, hlavně nahoře v lese nad Vintířovem na nově udělané svážnici to vypadalo parádně, udělal jsem si cca 5km kolečko a až na jedno místo se jelo bez problémů. Zejtra ve stopě:)

16.1.2016 15:03 |   Tonda  

Od Dobré Vody už to taky jezdí.

16.1.2016 11:41 |   Franta-Vintířov  

Nedalo mi to a musel jsem to zkusit. Docela mě překvapilo, že je u lesa nad Vintířovem docela dost sněhu. Na tu bídu asi tak 15 cm. V lese je to už horší, ale projet se to docela dá. Nikde žádná stopa.
SKOL Franta-V

5.4.2015 11:12 |   Ondra  

Nedalo mi to a parádně jsem se sklouznul 3.4. nad Vintířovem, krásný kolečko, 3h na běžkách, příští rok se budu těšit zas. SKOL.

14.2.2015 21:32 |   Ondra  

Jedenáctka parádní. Díky!

13.2.2015 16:33 |   Franta  

Zdravím, dnes projeto 11km mělkým stopovačem , nežli jet na Šumavu volil bych Černovice, start u pumpy a směr, koupaliště, židovský hřbitov, ke kraji lesa pod Svidník do Stříteže ke Křečské vodárně směr skoro na Sv. Annu podle lesa s krásnou stopu až na přímou cestu do Sv. Anny ale směr už do Černovic ke kapličce kde se startuje ,,Běh o kolo Sv, Anny. Na dnešní zimu super projížďka...

Skol FRANTA